Elektronik Ehliyet Sınav Soruları (50 soru çöz)

ehliyet
Ekim 31, 2019

Artık bildiğiniz gibi ehliyet sınavları elektronik ortamda yapılıyor. Türkiye’nin 81 ilinde e-sınav merkezleri hizmet veriyor. Bir ehliyet kursuna kayıt yaptırıp eğitim gördükten sonra Elektronik sınav için randevu almanız yeterli oluyor.

Elektonik Sınavda Hangi Sorular Soruluyor?

Elektronik sınavın merkezi sınavla hiçbir farkı yok. Trafik ve Çevre, Trafik Adabı, Araç Tekniği ve İlkyardım olmak üzere 4 konudan toplamda 50 soru geliyor. Her bir sorunun 4 tane seçeneği oluyor ve yanlış doğruyu götürmüyor. Elektronik sınav salonlarında dokunmatik ekranlarda soruları cevaplıyorsunuz. Ehliyet sınavında başarılı olabilmek için 50 sorudan en az 35’ini doğru işaretlemeniz gerekiyor.

Örnek 50 Soruluk  Elektronik Sınav

Aşağıda çıkmış sorularla hazırlanan 50 soruluk örnek bir elektronik sınav yer alıyor. Gireceğiniz sınavda bundan farklı bir sistemle karşılaşmayacaksınız.

Aşağıdaki sınavda mevzuata uygun şekilde Trafik ve Çevre’den 23 soru, İlkyardım’dan 12 soru, Araç Tekniğinden 9 soru ve Trafik Adabından 6 soru içeriyor. Bu soruların hepsi önceki ehliyet sınavında çıkmış sorulardır. Haydi başlayalım.

50 Soruluk Sınavı Çözmeye Başla >>

Hızlı Menü